top of page

Dlaczego mikropeletki ?

Mikropeletki

Mikropeletki to niewielkich rozmiarów mikrocząstki „zamknięte” w kapsułce.

Dzięki nim substancja z takich preparatów uwalniana jest powoli i sukcesywnie, przez co możliwe jest uzyskanie i utrzymanie optymalnego stężenia substancji czynnej przez dłuższy czas. Zapobiegamy wówczas niekorzystnym (i często nieprzewidywalnym) wahaniom poziomu substancji aktywnych, przez co cały proces suplementacji diety jest bardzo stabilny i efektywny.

Vit.C with Seabuckthorn.jpg

Produkcja mikropeletek

Zastosowana w mikropeletkach specjalna powłoka celulozowa dodatkowo zabezpiecza też substancję czynną.  Otoczka taka jest kilkadziesiąt razy cieńsza od cukrowej, ale pełni tę samą rolę. Chroni zawarte w rdzeniu substancje czynne przed, np.: światłem, tlenem, wilgocią oraz zapewnia pacjentowi komfort w przyjmowaniu suplementu, poprzez ułatwienie połykania i maskowanie nieprzyjemnego smaku substancji aktywnych.

W przypadku otoczek szybko rozpuszczalnych absolutnie nie jest możliwe uzyskanie tzw. modyfikowanego uwalniania substancji czynnej. Efekt modyfikowanego uwalniania – opóźnionego (np.: w jelicie cienkim lub spowolnionego na całej długości przewodu pokarmowego), decydującego o uzyskaniu przedłużonego działania, jest możliwy wyłącznie dla otoczek rozpuszczalnych w środowisku alkalicznym lub nierozpuszczalnych, ale posiadających właściwości dyfuzyjne, czyli właśnie dla mikropeletek.

Forma mikropeletki

Zastosowanie form mikropeletek może wpłynąć na częstotliwość przyjmowania suplementów i zmniejszenie stosowanych dawek, poprzez ich efektywniejsze wykorzystanie w procesie wchłaniania w organizmie. Nasze mikropeletki są w 100% naturalne, bezglutenowe i wolne od alergenów.

Warto też podkreślić, że produkty w mikropeletkach dzięki zastosowanej nowocześniej technologii produkcyjnej są zdecydowanie bardziej stabilne i zachowują swoje właściwości w zdecydowanie dłuższym okresie czasu w porównaniu do innych form dostępnych aktualnie na rynku takich jak kapsułki zwykłe czy tabletki niepowlekane.  Wpływa to też na okres przydatności do spożycia, który w przypadku mikropeletek może wynieść nawet 36 miesięcy od daty produkcji. 

Produkcja_kontraktowa_Allium_Pharma.jpeg

Wybierając produkty w mikropeletkach wybierasz nowoczesną formułę i stabilną formułę suplementacji, która wyróżni produkt na rynku i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.  

Mikropeletki Zinc bisglycinate
Mikropeletki Zinc bisglycinate
press to zoom
Mikropeletki Vit.C 500mg
Mikropeletki Vit.C 500mg
press to zoom
Mikropeletki Vit.C with Seabuckthorn
Mikropeletki Vit.C with Seabuckthorn
press to zoom
Mikropeletki
Mikropeletki
press to zoom
Mikropeletki
Mikropeletki
press to zoom
Mikropeletki
Mikropeletki
press to zoom
bottom of page